...
loading...

Najlepsza chwila na ślubną sesję plenerową

22 listopada 2013

Ślubna sesja plenerowa to jeden z tych elementów całego reportażu, na który czeka Młoda Para, jak i fotograf. Czas, który Młodzi poświęcą na przygotowanie się do takiej sesji za każdym razem owocuje przepięknymi pamiątkami do końca życia.
Rozróżniamy sesje plenerowe wykonywane w dniu wesela oraz w innym wolnym dniu. Każda z nich ma swoje plusy i minusy.
Sesja ślubna w dniu wesela powinna być bardzo dobrze zaplanowana przez Państwa Młodych. Taką sesję wykonujemy podczas przyjęcia weselnego, na którym zostawiamy gości weselnych “samym sobie”. Młodą Parę omija parę godzin ich własnego wesela.
Z doświadczenia wiemy, że goście w tym czasie nie bawią się a cała impreza weselna zamiera. Para Młoda musi zdawać sobie sprawę, że sesja ta będzie trwała najwyżej
2 godziny i nie będzie czasu na “zapoznanie się” z obiektywem. Stres towarzyszący Młodym widać w końcowym efekcie na zdjęciach. Sama sesja nie będzie zawierała elementów szaleństwa, np. sesja w wodzie.
Nie znam Panny Młodej, która chciałaby wrócić na imprezę weselną w pobrudzonej sukni ślubnej. Nie będzie czasu na kreatywne pomysły, będziemy musieli posiłkować się standardowymi pozami i ujęciami. Najczęściej na taką sesję wybieramy się po pierwszym tańcu. Jako miejsce Młoda Para wybiera okolice sali weselnej bądź park, do którego można szybko dojechać. Ze względu na ograniczony czas oraz ilość miejsc plenerowych z sesji ślubnej w dniu wesela Młoda Para dostaje mniej zdjęć. Na pewno plusem takiej sesji jest fakt, że nie trzeba drugi raz ubierać się w suknię i garnitur, makijaż i fryzura też są już gotowe. Czas oczekiwania na zdjęcia ślubne i te z sesji ślubnej również jest krótszy.

Wybierając i umawiając się na sesję ślubną w innym dniu niż dzień wesela macie pewność, że pobawicie się na nim a goście zaproszeni, by świętować będą mieli więcej czasu by pobyć z Wami. Na sesję umawiamy się do miesiąca po weselu, by móc uchwycić emocje, które towarzyszą Wam podczas ślubu i wesela. Na taką sesję wybieramy się w godzinach późno popołudniowych (latem po godzinie 16). Wtedy to mamy szansę na złapanie najlepszego światła a to ono odgrywa jedną z najważniejszych ról podczas sesji zdjęciowej. Czas trwania sesji nie jest jasno określony. Zależny jest on od ilości miejsc, które Młoda Para zaplanuje sobie. Tu też Młoda Para powinna wykazać się umiejętnością logistyczną, by nie tracić czasu na dojazdy. Kilkugodzinna sesja owocuje dużą ilością zdjęć, można więcej czasu poświęcić na udoskonalenie ujęcia a i Para Młoda nie stresuje się już tak bardzo o strój a w zasadzie o jego ubrudzenie. Relacja między fotografem a Parą Młodą nie jest już tak napięta i zdjęcia ukazują luz i brak zdenerwowania. Widać jak Młodzi cieszą się i sami wychodzą z inicjatywą i pomysłami na dane ujęcie. Na taką sesję można pokusić się o wyjazd w góry, nad morze bądź nawet dalej. Nie męczy ciągle dzwoniący telefon z pytaniem: “Jak długo jeszcze, bo goście juz się nudzą!?!”
Minusem takiej sesji może być fakt ponownego ubierania się w suknię i garnitur oraz dłuższy czas oczekiwania na zdjęcia. Ale kto nie poświęci trochę siebie i swojego czasu by móc później cieszyć się tak piękną pamiątką jaką jest fotografia z najważniejszego dnia w życiu.

fotografia ślubna Kraków, Katowice, Siemianowice Śląskie
fotografia ślubna Kraków, Katowice, Siemianowice Śląskie
fotografia ślubna Częstochowa, Katowice, Siemianowice Śląskie
fotografia ślubna Śląsk, Katowice, Siemianowice Śląskie